Choroby dzieci - VI rok, kierunek lekarski

Informacje ogólne

• Przed rozpoczęciem zajęć w Katedrze i Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii prosimy zapoznać się z regulaminem dydaktycznym (poniżej)
  • W związku z sytuacją epidemiologiczną, zasady prowadzenia zajęć mogą ulec zmianie decyzją Ministra Zdrowia, Edukacji, Rektora, Dziekana lub kierownika Katedry.
  • Zajęcia dla studentów VI roku odbywają się
    • w Katedrze Pediatrii, Hematologii i Onkologii (Szpital Uniwersytecki nr 1 w Bydgoszczy, piętra 3, 4, 6, 9, 10) - 17 dni,
    • w Katedrze Neonatologii (Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy) - 2 dni,
    • w Centrum Symulacji Medycznych - 1 dzień.
  • Koordynatorem ds. dydaktyki w Katedrze Pediatrii, Hematologii i Onkologii jest dr Robert Dębski, w Katedrze Neonatologii lek. Arleta Zajączkowska-Sadlok. Zajęciami w CSM zajmuje się lek. Monika Łęcka.
  • Dla każdej grupy tworzony jest zespół na platformie MS Teams. Platforma ta (obok poczty elektronicznej) jest podstawowym środkiem wymiany informacji w ramach bieżących zajęć.
  • Prosimy o sprawdzanie planu zajęć i nazwisk osób prowadzących wraz z ew. zmianami lub modyfikacjami. Plan i ew. zmiany umieszcane są na tablicy ogłoszeń przed sekretariatem Kliniki (6 piętro) oraz publikowane w MS Teams. Na zajęcia w podgrupach studenci zgłaszają się w wyznaczonym czasie do asystentów wymienionych w wywieszonym planie.
  • Na zajęcia wstęp mają jedynie studenci w fartuchach i obuwiu ochronnym, niemniej należy obowiązkowo zmieniać także spodnie. Zdecydowanie zalecamy jednak przebieranie się w tzw. "mundurki". Bieżące wytyczne rekomendują ubrania z krótkim rękawem (powyżej łokci), zaleca się zdejmowanie biżuterii przed kontaktem z pacjentem. Zabronione jest wnoszenie odzieży wierzchniej. Do Oddziału Transplantacji Szpiku nie zostaną wpuszczeni studenci w odzieży noszonej poza szpitalem. Prosimy o przebieranie się w szatni i niezabieranie zbędnych rzeczy (torby, napoje, posiłki) na ćwiczenia. Studenci obowiązani są posiadać stetoskopy, latarki i miarę centymetrową (przynajmniej jedną na podgrupę). Przypominamy, że studentów medycyny obowiązuje ubiór schludny, nie urągający powadze studenta medycyny, zwłaszcza w oczach pacjentów i ich rodziców.
  • Wstęp na zajęcia w Klinice mają wyłącznie studenci bez objawów infekcji. Studenci zobowiązani są do przestrzegania zaleceń dot. szczepień personelu medycznego.
  • Studentów obowiązuje uzupełnianie karty umiejętności. Bardzo prosimy o noszenie jej na zajęcia i, w miarę możliwości, także egzekwowanie od prowadzących zapisanych w niej punktów.
  • Przypominamy, że spóźnienia na zajęcia mogą być traktowane jak nieobecność oraz, że zgodnie z regulaminem studiów, warunkiem zaliczenia bloku jest obecność na wszystkich zajęciach. Zajęcia opuszczone muszą być usprawiedliwone i tylko takie zajęcia można odrobić.

• Sekretariat - tel. 052 585 4860, e-mail klhemonk@cm.umk.pl
  • Kontakt z nauczycielami akademickimi - preferowany kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu na platformie MS Teams
  • Dyżury koordynatora ds. dydaktyki - od poniedziałku do piątku w godz. 7:45 do 9:00 (proszę zgłaszać się do sekretariatu Kliniki)

Ważne strony i dokumenty