Uwaga studenci V roku! Nowa pediatria!

Studentów V roku Wydziału Lekarskiego czeka w tym roku całkowicie nowy program zajęć pediatrii. Wiąże się to z wprowadzeniem nowego, 5-letniego programu studiów medycznych. Studenci VI roku mogą spokojnie dowiadywać się od swoich poprzedników, jak wyglądały zajęcia w poprzednich latach. Tutaj zmian nie będzie.

Zajęcia z pediatrii trwają w tym roku 20 dni i odbywają się głównie w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy. Część zajęć została jednak zaplanowana w innych jednostkach: nefrologia (3 dni) w Klinice Pediatrii, Alergologii i Gastroenterologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy, endokrynologia (2 dni) w Oddziale Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii i Neurologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, a kardiologia (2 dni) w Oddziale Pediatrii, Alergologii i Kardiologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Prowadzenie zajęć w innych miejscach może być pewną niedogodnością dla studentów, mamy jednak nadzieję, że zrekompensuje ją fachowość prowadzących zajęcia i możliwość przyjrzenia się większej liczbie pacjentów z bardziej zróżnicowanymi rozpoznaniami.

Za organizację całego bloku (poza nefrologią) odpowiedzialna jest Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Plan zajęć poza Kliniką dla poszczególnych grup przedstawiono w zakładce "Grupy studenckie WL". W razie pytań, prosimy zgłaszać je do sekretariatu Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii.

Przed rozpoczęciem zajęć prosimy też o zapoznanie się z informacjami dla studentów oraz o systematyczne przygotowywanie się do zajęć - dzięki temu mogą być prowadzone sprawniej. Na pewno opłaci się to przed końcowym egzaminem z pediatrii. On też w tym roku wypada rok wcześniej!